SMS Backup + Restore

Zmiana telefonu, w moim przypadku, najczęściej wiąże się z problemami, które dotyczą importu kontaktów oraz wiadomości. Część zapisana na karcie SIM. Część na telefonie. Nie panuję nad tym, choć wielokrotnie sobie obiecywałam, że w końcu to jakoś ogarnę. Przeszukałam cały sklep Play, aż w końcu natknęłam się na bardzo prostą i niezwykle przydatną aplikację: SMS Backup+Restore.

Dzięki niej, bardzo łatwo można eksportować do Gmaila wszystkie swoje SMSy oraz rejestr połączeń. Po pierwsze, mamy do nich dostęp z poziomu skrzynki pocztowej. Po drugie, banalnie prosto się je importuje do nowego telefonu. Po trzecie, w przypadku głośnego ostatnio „stalkingu”, osoby prześladowane, mogą w ten sposób gromadzić dowody przeciwko prześladującym osobom.

Jeśli zaznaczymy odpowiednie pole, aplikacja będzie robiła automatyczne kopie wiadomości SMS, MMS i rejestru rozmów, w zależności od ustawień co 30 minut lub np. co 24 godziny. Można także skonfigurować sobie ustawienia przywracania: włączyć przywracanie wyłącznie wiadomości oznaczonych gwiazdką lub tylko ostatnich 200 lub 500 SMS`ów. Uratowała mi całkiem sporo informacji, które trzymałam w starym telefonie.

Leave a Reply