Zjedz tę żabę – Brian Tracy

Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku.Konfucjusz

Brian Tracy – „Zjedz tę żabę” to według opisu na okładce, pozycja przeznaczona dla ludzi biznesu. Sięgnęłam po nią, gdyż zaintrygował mnie tytuł, który idealnie pasuje do sytuacji, w której człowiek musi uporać się z nieprzyjemnym zadaniem, a także dlatego, że spodobały mi się zielone żabki z okładki!

Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.Napoleon Hill

Zielona okładka z sympatycznymi żabkami, absolutnie mnie zauroczyła, chociaż w książce mowa raczej o „ropuchach” i innych obrzydliwych „żabach”. Przejrzysty układ treści sprzyja czytaniu. Lubię, kiedy odstępy między wierszami są nieco większe, nawet jeśli oznacza to mniej tekstu na stronie. Tak zorganizowane książki, po prostu czyta się dużo wygodniej i przyjemniej.

Jasno wypisane cele mają bardzo korzystny wpływ na sposób myślenia. Motywują i pobudzają do działania. Stymulują kreatywność, wyzwalają energię i pomagają przezwyciężyć mentalny bezwład.

Pochłonęłam „żabę” w ciągu godziny, robiąc po drodze notatki i zaznaczając sobie ulubione fragmenty. Dużo w niej konkretnych, niezwykle prostych sposobów na to, jak rozprawić się z trudnymi zadaniami, jak zwiększyć wydajność w pracy oraz zwalczyć w sobie skłonność do odkładania wszystkiego na później.

Ludzie sukcesu to ci, którzy zgadzają się na chwilowe poświęcenia i potrafią odmówić sobie doraźnej przyjemności, żeby móc sięgnąć po nieporównanie większą nagrodę w przyszłości.

Autor motywuje do działania i pisze tak, że czytając Jego słowa, od razu miałam ochotę wziąć się do pracy. Podoba mi się, że przed każdym rozdziałem, umieszczono mądry, motywujący cytat. To daje dodatkowego kopa i uświadamia, że naprawdę chce nam się działać!

Jesteś rezultatem swoich myśli. Stale je kontroluj. Snuj marzenia, opowiadaj o planach. Koncentruj się na marzeniach i sprawach, które chcesz osiągnąć.

Brian ma dar do zabawnego nazywania stosowanych metod. Metody salami i sera szwajcarskiego bardzo przypadły mi do gustu!

Zgodnie z prawem wymuszonej wydajności: nie ma nigdy wystarczająco dużo czasu, by zrobić wszystko, ale zawsze jest dość czasu, aby zrobić to, co najważniejsze.

Podsumowując: pozycja lekka, przyjemna i użyteczna.

Leave a Reply